Kardeş Şehirlerden Ekonomik İşbirliği Ziyaretleri

Kardeş Şehirlerden Ekonomik İşbirliği Ziyaretleri

KARDEŞ ŞEHİRLERDEN EKONOMİK İŞBİRLİĞİ ZİYARETLERİ

Bandırma Belediyesi tarafından bu yıl 26.sı düzenlenen festival kapsamında kentimize misafir ettiğimiz kardeş şehir temsilcilerimiz, Belediye Başkanı Dursun Mirza eşliğinde bölgemizin sanayi kuruluşlarına ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Heyet, ilk olarak ülkemizin beyaz et sektörünün öncü firması olan, aynı zamanda kültürel, sosyal ve sportif çalışmalara verdiği destekle adından başarıyla söz ettiren BANVİT’ti ziyaret etti.

BANVİT Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Görener tarafından misafir edilen heyet birlikte yenilen öğle yemeğinin ardından fabrikadaki üretim aşamaları kardeş şehir heyetine tanıtıldı. Buradaki ziyaretin ardından bölgemizin ve ülkemizin Tarım Makinaları üretimi konusunda önde gelen firmalarından olan YEMTAR’a geçildi. . Burada heyeti YEMTAR AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Çolak karşılarken fabrika incelemeler hakkında kardeş şehir heyetlerine firma çalışmaları hakkında bilgiler verildi. Son olarak yine tarımsal alanda üretim gerçekleştiren ülkemizin büyük firmalarından olan PAKSAN’da incelemelerde bulundu. Burada heyeti PAKSAN Makine AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Özhan Pak tarafından misafir edilerek tesis hakkında bilgi verildi.

Öte yandan ziyaretlerle ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dursun Mirza, bu ziyaretlerdeki amaçlarının ekonomik alanlarda da kardeş şehirlerle iş birliği sağlamak olduğunu söyledi.

Mirza: “Bu yıl 26. Festival kapsamında kardeş şehirlerimizden gelen misafirlerimizi ağırlıyoruz. Onlarla kültürel ve sosyal açıdan büyük paylaşımlarda bulunduk. Ancak bizim bunun dışında diğer bir amacımız da kardeş şehirlerimizle ekonomik açından kurulabilecek işbirliği ve ortak çalışmalara zemin hazırlamaktır. Bunun içinde festivalimizin ikinci gününde bölgemizin ve ülkemizin önde gelen bazı kuruluşlarını ziyaret ettik. Değerli Yönetim Kurulu Başkanlarımız da sağolsunlar misafirlerimizle yakından ilgilendiler ve çalışmaları hakkında bilgiler verdiler” dedi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Eklenme Tarihi: 29 Mayıs 2015
< Bir Önceki Bir Sonraki >