Kardeş Şehirlerimizi Belediyemizde Misafir Ettik

Kardeş Şehirlerimizi Belediyemizde Misafir Ettik

 

KARDEŞ ŞEHİRLERİMİZİ BELEDİYEMİZDE MİSAFİR ETTİK

Yurt dışından konuklarımızla birlikte gerçekleştirdiğimiz Kardeş Şehir Buluşmasıyla Bandırma’da dostluk ve kardeşlik rüzgarları esti. 

26. Uluslararası Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivalimiz kapsamında bu yıl bir ilki gerçekleştirerek köklerimizin olduğu topraklardan misafirlerimizi bir araya getirdik.

Kardeş Şehirler Buluşması kapsamında festivalimizin ilk gününde Cumhuriyet Meydanında Bandırmalılar huzurunda buluştuğumuz kardeş şehirlerimizi festivalin ikinci günü sabah saatlerinde Yunanistan Kavala’dan, Bulgaristan Nikopol-Niğbolu’dan, Abhazya Sohum’dan, Gagra’dan, Gudau’dan, Gulrıpş’dan, Gudauta’dan Ukrayna Lutsk’tan ve Bolu Kıbrısçık’tan Kardeşlik Temellerini Attığımız, İşbirliği Protokolü Yaptığımız Bu Kentler Dışında; Almanya Kamen’den gelen misafirlerimizi belediye meclis salonunda ağırladık.


Belediye Başkanı Dursun Mirza gelen misafirlerimize bandırmamızı simgeleyen vitray çalışmasını Yunanistan – Kavala Belediye Başkan Vekili Madam Anastasya İyosipidu’ya, Kardeş Kent Kamen’in Belediye Başkanı Her Herman Hupe'ye, Ukrayna – Lutsk Kenti Belediye Başkan Vekili Mr. Toras Yakovlev’e, Gagra Valisi Mr. Beslan Barsıd, Bulgaristan Nikopol – Niğbolu Belediye Başkanı Mr. Emil Bebelov’a hediye etti.
Ülkelerini simgeleyen hediyelerini Başkan Mirza'ya sunun kardeş şehirlerimiz, dostluk mesajları vererek böyle bir etkinlikte yer almaktan mutluluk duyduklarını belittiler.


Belediye Başkanı Dursun Mirza'nın bir çok farklı ülkeyi bir araya getirip tek bir platformda buluşturarak dünya barışına yaptığı katkıdan dolayı kendisine teşekkür eden delegasyon üyeleri diğer kardeş şehirlerimizi kendi ülkelerine davet ederek kardeşlik bağlarını kuvvetlendirdiler.ABHAZYA’DAN, 4 AYRI KENTTEN VALİLER, MİLLETVEKİLİ VE YÖNETİCİLERDEN OLUŞAN MİSAFİRLERİMİZ:


GAGRA VALİSİ MR. BESLAN BARSID


GUDAU VALİSİ MR. RUSLAN LADARİYA


GULRIPŞ VALİSİ MR. ASLAN BARATELYA


GUDAUTA MİLLETVEKİLİ MR. DİMİTRİ GUMBA


DEVLET GERİ DÖNÜŞÜM KOMİTESİ BAŞKANI MR. VADİM HARAZİYA


ABHAZYA TÜRKİYE BÜYÜKELÇİSİ MR. İNAR GİSBA


ABHAZFED GENEL BAŞKANI SAYIN CENGİZ KOÇ 


ABHAZYA’DAN, GUDAUTA MİLLETVEKİLİ MR. DİMİTRİ GUMBAYI

 


Eklenme Tarihi: 29 Mayıs 2015
< Bir Önceki Bir Sonraki >